Start » Legionowo-archiwum » Rekreacja

W Legionowie rozwój sportu i rekreacji jest traktowany jako jedno z kluczowych działań podnoszących jakość życia mieszkańców. W ostatnich latach powstały atrakcyjne inwestycje o charakterze rekreacyjno-sportowym.

Wyjątkową  inwestycją jest oddana do użytku w 2010 roku nowoczesna hala widowiskowo - sportowa „Arena Legionowo" .

W ostatnich latach powstało szereg ścieżek rowerowych, które dla pasjonatów aktywnego wypoczynku stanowią doskonałą alternatywę spędzenia wolnego czasu. Obecnie na terenie powiatu znajduje się dwanaście krajoznawczo-turystycznych szlaków rowerowych. Przy Arenie funkcjonuje Centrum Obsługi Rowerzystów z wypożyczalnią rowerów i punktem informacji turystycznej.

Życie sportowe miasta organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz liczne kluby sportowe reprezentujące różne dyscypliny, w tym między innymi: Legionowskie Towarzystwo Siatkówki LegionoviaKlub Sportowy "Legionovia" Legionowo , Uczniowski Klub Sportowy "Delfin", Klub Biegacza oraz wiele innych .

 Legionowo

Herb LegionowoMiasto powiatowe w województwie mazowieckim,  położone w Kotlinie Warszawskiej, w odległości ok. 23 km na północ od centrum stolicy,  na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem (linia kolejowa) i Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61).

Tylko 7 km dzieli miasto od Zalewu Zegrzyńskiego  – atrakcyjnego miejsca wypoczynku mieszkańców Warszawy i okolic.

Pod względem liczby mieszkańców (51 000) Legionowo jest siódmym miastem województwa mazowieckiego (po Warszawie, Radomiu, Płocku, Siedlcach, Pruszkowie i Ostrołęce).