Start » Legionowo-archiwum » Komunikacja
Komunikacja z Warszawą

Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej i kolejowej zapewnia znakomite połączenie Legionowa ze stolicą.

Na terenie miasta znajdują się 2 stacje kolejowe: Legionowo, Legionowo Piaski, jeden przystanek kolejowy: Legionowo Przystanek oraz sieć przystanków ZTM (komunikacji miejskiej warszawskiej).

W 2010 roku zostały uruchomione połączenia kolejowe linii S9 (Szybka Kolej Miejska) organizowane przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, na głównej trasie Warszawa Gdańska - Legionowo od niedawna obsługiwanej przez nowoczesne wagony Pesa Elf.

W styczniu 2012 roku wprowadzono również połączenia Kolei Mazowieckiej (KM9 Warszawa - Działdowo).

W ramach współpracy z ZTM organizowane są połączenia liniami autobusowymi: dzienne (723 , 731 , 736 i nocne (N63).

Na terenie Legionowa funkcjonują także prywatni przewoźnicy autobusowi: Translud, Translud BIS realizujący lokalne połączenia z Warszawą i pobliskimi miejscowościami. 

Komunikacja krajowa

Miasto posiada bezpośrednie połączenia kolejowe z wieloma miastami realizowane przez spółki kolejowe PKP , PKP Intercity i Koleje Mazowieckie .

Ponadto za pośrednictwem transportu autobusowego PKS realizowane są połączenia z okolicą.

 

 Legionowo

Herb LegionowoMiasto powiatowe w województwie mazowieckim,  położone w Kotlinie Warszawskiej, w odległości ok. 23 km na północ od centrum stolicy,  na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem (linia kolejowa) i Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61).

Tylko 7 km dzieli miasto od Zalewu Zegrzyńskiego  – atrakcyjnego miejsca wypoczynku mieszkańców Warszawy i okolic.

Pod względem liczby mieszkańców (51 000) Legionowo jest siódmym miastem województwa mazowieckiego (po Warszawie, Radomiu, Płocku, Siedlcach, Pruszkowie i Ostrołęce).