Start » Legionowo-archiwum » Inwestycje

Ogromny potencjał infrastruktury Legionowa oprócz zrealizowanych już przedsięwzięć kumulują inwestycje zaplanowane na najbliższe lata.

Planowane inwestycje

  • obok uruchomionej Areny Legionowo , przy skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Sobieskiego, planowana jest budowa Aquaparku, który zostałby oddany do użytku w latach 2013-2014.
  • budowa nowoczesnego dworca PKP
  • budowa Galerii Legionowo - jedno z największych centrów handlowych w okolicach Warszawy (planowane otwarcie II poł. 2013 r.)

Liczne inwestycje zaplanowane na najbliższe lata sprawią, że mieszkańcom miasta będzie żyło się jeszcze wygodniej. Więcej na temat zrealizowanych inwestycji znajda Państwo w dziale Infrastruktura.

 Legionowo

Herb LegionowoMiasto powiatowe w województwie mazowieckim,  położone w Kotlinie Warszawskiej, w odległości ok. 23 km na północ od centrum stolicy,  na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem (linia kolejowa) i Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61).

Tylko 7 km dzieli miasto od Zalewu Zegrzyńskiego  – atrakcyjnego miejsca wypoczynku mieszkańców Warszawy i okolic.

Pod względem liczby mieszkańców (51 000) Legionowo jest siódmym miastem województwa mazowieckiego (po Warszawie, Radomiu, Płocku, Siedlcach, Pruszkowie i Ostrołęce).